iletisim_formu Banner

Aksaray en fazla kan bağışı yapan iller arasında

Aksaray en fazla kan bağışı yapan iller arasında

Üçer aylık periyotlarda 2500-3000 ünite kan bağışı yapılıyor. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu düşünen Aksaraylılar kan bağışına yoğun ilgi gösteriyor. Kızılay Kayseri Bölgesi Kan toplama otobüsü kan vermek isteyen Aksaraylılarla dolup taşıyor. Kan bağışında bulunmak isteyenler otobüs önünde kuyruk oluşturuyor. Aksaray’da Kızılay kan merkezi olmadı için Kayseri Bölge müdürlüğünden üçe ayda bir gelen kan […]

08 Temmuz 2015 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Üçer aylık periyotlarda 2500-3000 ünite kan bağışı yapılıyor.

Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu düşünen Aksaraylılar kan bağışına yoğun ilgi gösteriyor.
Kızılay Kayseri Bölgesi Kan toplama otobüsü kan vermek isteyen Aksaraylılarla dolup taşıyor.

Kan bağışında bulunmak isteyenler otobüs önünde kuyruk oluşturuyor. Aksaray’da Kızılay kan merkezi olmadı için Kayseri Bölge müdürlüğünden üçe ayda bir gelen kan toplama otobüsüyle kan bağışı kabulü yapılıyor. Üç ayda bir üç haftalık periyotlarla 2500-3000 ünite kan bağışı toplanıyor. Aksaray yaptığı bu kan bağışlarıyla nüfusa oranına göre kan bağışı yapan iller arasında ilk sırada yer alıyor.

Kan bağışı hakkında açıklama yapan Kızılay Aksaray Şube başkanı Ahmet Ağaçlı; Aksaray nüfusla oranladığımız zaman,kan bağışı verme oranında Türkiye’deki ilk sıradaki illerden bir tanesi.Kayseri bölgeden gelen ekiple beraber yaklaşık üç ayda bir üçer haftalık periyotlarla düzenli olarak Aksaray’da kan alma faaliyeti göstermekteyiz.Kan bağışı Aksaray’da her yıl artarak ilerlemektedir dedi.

Aksaray Halkı kan vermek için çok istekli her dönemde 2500-3000 ünite kan bağışı topluyor.
Ahmet Ağaçlı açıklamasının devamında; Halk çok ilgili, ekibimiz buraya gelmediği dönemlerde telefon açarak ekibin ne zaman geleceği ne zaman kan vermeleri gerektiği hakkında sürekli bizi aramaktadırlar. Günlük ortalama yüz ünite civarında kan toplamaktayız burada üçer haftalık periyotta da yaklaşık 2500-3000 civarında da kan bağışçımızdan kan toplamaktayız diye konuştu.

Kan vermek isteyen vatandaşlar uzun süre beklemelerine rağmen durumdan hiç şikayet etmeden kan vermenin insanı hem bedenen hem de ruhen çok rahatlattığını ifade ederek her kesi kan bağışına davet ettiler.
Aksaraylılar sürekli kan bağışı yapabilmek için Kan Merkezinin olması gerektiğini ifade ettiler.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum