iletisim_formu Banner

Alo 130 ürün güvenliği şikayet hattı kuruldu

Alo 130 ürün güvenliği şikayet hattı kuruldu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğünce güvensiz ürünlerin bildirimi için kurulan “Alo 130” Hattının kısa süre içerisinde faaliyete geçmesi planlanıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Muhsin Dere, yaptığı açıklamada, genel müdürlük olarak sorumluluk alanlarında bulunan bin 570 sanayi ürününün ülke genelinde 615 […]

21 Ekim 2014 Salı - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğünce güvensiz ürünlerin bildirimi için kurulan “Alo 130” Hattının kısa süre içerisinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Muhsin Dere, yaptığı açıklamada, genel müdürlük olarak sorumluluk alanlarında bulunan bin 570 sanayi ürününün ülke genelinde 615 denetçi vasıtasıyla kontrol edildiğini anlattı.

Dere, asansörlerden, iş makinelerine, otomotivden yangın söndürücülere, tarım aletlerinden sanayi ve mutfak tüplerine kadar bir çok ürünün denetimini gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirterek, yaklaşık 3 yıl önce kurulan birimle denetim faaliyetleri yürüttüklerini ifade etti.

Bu yılın ilk 9 aylık döneminde yaklaşık 60 bin ürünün denetlendiğine dikkati çeken Dere, denetimler neticesinde yaklaşık 2 milyon lira para cezası uygulandığını ve 43 farklı ürünle ilgili toplatma kararı verildiğini anlattı.

“ALO 130” ÜRÜN GÜVENLİĞİ ŞİKAYET HATTI KURULDU

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü olarak vatandaşların da gerçekleştirilen denetimlerin bir parçası olmasını istediklerine vurgu yapan Dere, güvensiz sanayi ürünlerinin şikayet edilebileceği bir telefon hattının hizmete sunulacağını söyledi.

Dere, güvensiz ürünlerin direkt olarak bakanlığa şikayet edilerek bilgi verileceği Alo 130 Ürün Güvenliği Şikayet Hattı’nın oluşturulduğunu belirterek, bu hattın yakın zamanda hizmete gireceğini ifade etti.

Vatandaşların bu hat üzerinden karşılaştıkları ve satın aldıkları güvensiz ürünleri bildireceğini vurgulayarak, “Biz de il müdürlüklerimiz vasıtasıyla bu ürünlerle ilgili çalışma yürüteceğiz. Şikayet hattımızla ilgili çalışmaların büyük kısmını tamamladık. Kısa süre sonra bu hat hizmete girerek telefon aracılığıyla şikayetler kayıt altına alınacak ve telefonla ulaşılan bu bilgilendirmeye gerekli denetimler yapılacak” diye konuştu.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum