iletisim_formu Banner

Alzheimer hastalığının tedavisinde yeni umut

Alzheimer hastalığının tedavisinde yeni umut

Alzheimer hastalığına yakalanma riskini artıran 11 yeni gen bulundu. Alzheimer konusunda bugüne kadar yapılan en kapsamlı uluslararası araştırmada bilim adamları, hastalığın daha iyi anlaşılmasında önemli bir başarıya imza attı. 15 ülkeden 180’den fazla bilim adamının yaptığı araştırma, Alzheimer’ın tedavisinde umut ışığı oldu. 2009’dan bu yana Alzheimer hastalığında rol oynayan 10 gen bulunmuştu. Şubat 2010’da yeni […]

08 Temmuz 2015 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Alzheimer hastalığına yakalanma riskini artıran 11 yeni gen bulundu.

Alzheimer konusunda bugüne kadar yapılan en kapsamlı uluslararası araştırmada bilim adamları, hastalığın daha iyi anlaşılmasında önemli bir başarıya imza attı.

15 ülkeden 180’den fazla bilim adamının yaptığı araştırma, Alzheimer’ın tedavisinde umut ışığı oldu.

2009’dan bu yana Alzheimer hastalığında rol oynayan 10 gen bulunmuştu. Şubat 2010’da yeni genlerin bulunmasını hızlandırmak üzere “güçlerini birleştiren” bilim adamları Uluslararası Alzheimer Gen Haritası Projesi bünyesinde yaklaşık 3 yılda yeni genleri belirlemeyi başardı.

Hatalı genlerin “değiştirilmesiyle” hastalığın tedavi edilmesine hatta önlenmesine ışıt tutan araştırmanın sonuçları, “Nature Genetics” dergisinde yayımlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum