iletisim_formu Banner

Erdoğan’a cevap verdi: Az bile söyledim

Erdoğan’a cevap verdi: Az bile söyledim

İstanbul’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığı toplantıda konuşan Gauck, Erdoğan’ın her söylediğine yorum yapmayacağını ve bu ziyaretinin bir dostluk, saygı ve gelişmeleri takdir havası içinde geçtiğini belirtti. Almanya Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin Suriyeli mülteciler için gösterdiği büyük özveriyi övdüğünü, Türk toplumunun çok büyük bir değişim içinde bulunduğunu vurguladığını ama her yerde yaptığı gibi kritik soruları da sorduğunu […]

30 Nisan 2014 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

İstanbul’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığı toplantıda konuşan Gauck, Erdoğan’ın her söylediğine yorum yapmayacağını ve bu ziyaretinin bir dostluk, saygı ve gelişmeleri takdir havası içinde geçtiğini belirtti. Almanya Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin Suriyeli mülteciler için gösterdiği büyük özveriyi övdüğünü, Türk toplumunun çok büyük bir değişim içinde bulunduğunu vurguladığını ama her yerde yaptığı gibi kritik soruları da sorduğunu söyledi.

Alman lider, “Ben her yerde yaptığım gibi bir toplumda tartışılan konuları aldım. Hiçbir şeyi kendim bulmadım ve bu soruları sordum. Dostlar arasında bu çok normal” dedi. Bu kritik soruları gündeme getirdiği için olumlu eleştiriler de aldığını belirten Gauck, “Ben üzerime düşeni yaptım. Ben hiçbir şeyi kendim icat etmedim. Kritik sorularımda hatta biraz çekimser bile davrandım” diye konuştu.

DOSTLAR KONUŞAMAZSA

Cumhurbaşkanına ziyaretinde eşlik eden Federal hükümetin uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz da, “Eğer dostlar aralarında birbirlerine sorular soramazsa, ya o dostlukta bir sorun var ya da demokraside” yanıtını verdi.

“AZ BİLE SÖYLEDİM”

Gauck, Türkiye ziyaretinin ardından geri döndüğü Berlin’de yaptığı açıklamada ise, “Ben orada bir toplumda tartışılan kritik meselelerle ilgili yorum yaptım. Sadece bir tarafla değil yani sadece yönetenle değil, yönetilenle de konuştum. Bu dostlar arasında olası ve normal bir durum” diye konuştu. Gauck, “Ben bunların hiçbirisini uydurmadım, hatta az bile söyledim” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum