iletisim_formu Banner

Estetik diş hekimliği uygulamaları

Estetik diş hekimliği uygulamaları

Porselen diş kaplaması veya protezi yapımı esnasında sık sık kuron kaplama diye bir cümle duyarız porselen diş ve bu kuron kaplama deyimini bilen bilmeyen herkes kullanır. Ve bu kuron kelimesinin bir kaplama çeşidi olduğu zanneder herkes. Ama aslında kuron kaplama ve protez diye bir olay yoktur. Kron dişimizin ağzımın içindeki görünen ve iş yapan kısmıdır. […]

18 Mart 2015 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Porselen diş kaplaması veya protezi yapımı esnasında sık sık kuron kaplama diye bir cümle duyarız porselen diş ve bu kuron kaplama deyimini bilen bilmeyen herkes kullanır. Ve bu kuron kelimesinin bir kaplama çeşidi olduğu zanneder herkes. Ama aslında kuron kaplama ve protez diye bir olay yoktur. Kron dişimizin ağzımın içindeki görünen ve iş yapan kısmıdır. Yani biz yeme, çiğneme, öğütme işlemini dişimizin kron kısmı ile yaparız. Kısaca “Kron” dişimizin diş eti üzerinde bulunan ve taç olarak da adlandırılan bölümüdür.

Porselen Diş ve yapımı esnasında uygulanan teknikler nelerdir? Kron Kaplama dişin herhangi bir sebeple hasar görmesi, dişi koruyan taç yani kron üzerindeki minenin incelmesi, delinmesi, kırılması vb. nedenlerle özelliğini kaybetmesi üzerine, kron ve minenin koruyucu özelliğini tekrar kazanması için kronun birtakım işlemlerden geçirilerek, krona uygun protezler üretilmesi yöntemlerinden faydalanarak, şekil verilmiş, yapısında, porselen, zirkonyum gibi ağız içindeki basınçlara, aşınmalara ve kırılmalara dayanıklı olan ve bu nedenle dişin kron bölümünün kaplamasında kullanılan sun’i diş dış yüzeyi kaplaması olmaktadır.

Porselen Laminaların Uygulanabildiği Durumlar. – Estetik diş hekimliği  diş beyazlatma işlemleri sonucunda renk değişiminin çok fazla olmadığı durumlar, – Genetik yapısal bozuklukları olan dişler, – Ayrık dişlerin (diastema), birleştirilmesi, – Ortodontik anomalileri olan, çapraşık ve eğri dişlere estetik görünüm kazandırılması için. Ancak burada öncelikle ortodontik tedavi yöntemi en sağlıklı yöntemdir. Tedaviyi görecek kişiler bazı sebeplerle ortodontik tedaviyi istemiyorsa konservatif bir yöntem olarak tercih edilebilir. Porselen Lamina dişlere uygulandıktan sonra, iyi bir bakım ve dikkatli kullanıldıklarında uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilir. Laminate veneer uygulaması kısa sürede mükemmel estetik sonuçları elde edebilmek için uygun bir yöntemdir. Renk değişimi olmadan uzun yıllar cilasını korur. Sigara, çay, kahve benzeri maddeler yaprak dişlerde herhangi bir renk değişimi oluşturmaz.

Ön grup dişlerdeki eksikliklerin protetik rehabilitasyonunda can alıcı kısmı, zirkonyum alt yapılı porselen kronlar sayesinde maksimum dayanıklılık ve estetik şekillendirme ile birlikte mutlu gülümseyişlere çevirmek tamamen mümkün olmaktadır.

estetik-dis-hekimi (4)

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum