iletisim_formu Banner

Fenerbahçe’ye Beşiktaş maçından tribün cezası

Fenerbahçe’ye Beşiktaş maçından tribün cezası

PFDK, Beşiktaş maçındaki tezahüratlar nedeniyle 2 tribüne giriş yapan taraftarlara 1 maçlık ceza verdi. Ayrıca

03 Mart 2016 Perşembe - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

PFDK, yaptığı açıklamada Fenerbahçe’nin Beşiktaş maçında yaplan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle cezalandırılmasına karar verdi. Yapılan açıklamada F.Bahçe’nin Migros ve Okul Açık adlı tribünlerine giriş yapan taraftarların e-biletlerine 1 maçlık bloke konuldu.

Maçın ardından Fenerbahçe tribünlerinin Süleyman Seba’ya yönelik küfürlü tezahüratları uzun süre gündemi meşgul etmişti.

PFDK’nin açıklaması şu şekilde:

MİGROS VE OKUL AÇIK TRİBÜNLERİNE CEZA

“FENERBAHÇE A.Ş.’nin, 29.02.2016 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. – BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİGROS, OKUL AÇIK tribünlerine giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

TOPLAM 115 BİN TL PARA CEZASI

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.’nin, yayıncı kuruluşun müsabakadan önce soyunma odasından görüntü almasının sağlanmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların birleştirilmesi suretiyle FENERBAHÇE A.Ş.’nin, toplam 115.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”

KAYNAK :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum