iletisim_formu Banner

Görme engelli kızın öğrenme azmi

Görme engelli kızın öğrenme azmi

Yozgat’ın Sorgun İlçesinde yaşayan ve yüzde yüz görme engelli olan 22 yaşındaki Yasemin Kaygısuz, bütün engelleri aşarak bilgisayar kullanmayı öğrendi. Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi’nde memur olarak görev yapan Yasemin Kaygısuz, Sorgun Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kursların açıldığını öğrendi. Bilgisayar öğrenmek için yaptığı talebinin olumlu karşılanması üzerine kursa katılan Kaygusuz, 3 ay içerisinde […]

21 Ekim 2014 Salı - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yozgat’ın Sorgun İlçesinde yaşayan ve yüzde yüz görme engelli olan 22 yaşındaki Yasemin Kaygısuz, bütün engelleri aşarak bilgisayar kullanmayı öğrendi. Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi’nde memur olarak görev yapan Yasemin Kaygısuz, Sorgun Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü bünyesinde çeşitli kursların açıldığını öğrendi. Bilgisayar öğrenmek için yaptığı talebinin olumlu karşılanması üzerine kursa katılan Kaygusuz, 3 ay içerisinde bilgisayar kullanmayı öğrendi. Sorgun Kaymakamlığı Toplum Sağlık Merkezi’nde memur olarak görev yaptığını belirten Yasemin Kaygısuz, şunları söyledi:

“Burada arkadaşların telefonlarını bağlıyorum. Bilgisayar kursuna 1 Temmuz’da başladım. Bu imkanı bana verdikleri için öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bir ay boyunca Ümit hocamızdan hızlı klavye kursu aldım. F klavye yazıyordum. Dakikada 101 vuruş yapıyordum. Hocamıza vaktimiz kısıtlı olduğu için yeteri kadar ilerleme yapamadık. Ama ben yine de çok iyi ilerlediğime inanıyorum. Daha sonra Ömer hocamızla bilgisayarın genel kullanımını öğrendik. Resmi yazı yazabiliyorum. Word’ta, Excel’de, tablo çizme işlemleri yapabiliyorum. Yazıları renklendirme, büyütme, küçütme gibi işlemleri yapabiliyorum. Ben bilgisayar kursuna veri hazırlama kadrosuna geçmek için başvurdum. Hemde bilgisayar kullanmayı çok seviyorum. İşyerimde de bilgisayarla işleri yapmak istiyorum. O yüzden öğrenmek istedim” dedi.

Sorgun HEM Müdürlüğü’nde Bilim ve Teknoloji Öğretmeni olan Ömer Öksüz ise Yasemin’in başarılı bir öğrenci olduğunu belirterek, “Ekran okuyucu programı sayesinde bilgisayarı kolaylıkla kullanabiliyordu. Diğer programlarda da başarılıydı, sakıntı çekmeden bilgisayar kullanmayı öğrendi” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum