iletisim_formu Banner

Günde 1,5 kaşık tuz hayatta kalmasını sağlıyor

Günde 1,5 kaşık tuz hayatta kalmasını sağlıyor

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, tuz tutan hormonun az olmasına bağlı olarak aşırı tuz kaybı nedeniyle kalbi iki kere duran 2 aylık İzzet Efe, sofra tuzuyla beslenerek hayatta kalıyor. Nadir bir hastalık olarak bilinen tuz eksikliği 2 aylık İzzet Efe´de teşhis edildi. Doğduğu günden beri 3 farklı şehirdeki hastanelerde tedavi gören İzzet bebek, tuz tutan hormonunun az […]

08 Temmuz 2015 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, tuz tutan hormonun az olmasına bağlı olarak aşırı tuz kaybı nedeniyle kalbi iki kere duran 2 aylık İzzet Efe, sofra tuzuyla beslenerek hayatta kalıyor.

Nadir bir hastalık olarak bilinen tuz eksikliği 2 aylık İzzet Efe´de teşhis edildi. Doğduğu günden beri 3 farklı şehirdeki hastanelerde tedavi gören İzzet bebek, tuz tutan hormonunun az olması sebebi ile vücudu tuz ihtiyacını alamıyor. Günde 1,5 çay kaşığı tuz yemezse daha önce hayatını kaybeden 2 kardeşi ile aynı kaderini paylaşacak. Genetik olarak bilinen bu eksiklik 2 kardeşinde teşhis edilemedikleri için 1 hafta içerisinde hayatlarını kaybetmişler. Hastalığının teşhis edilmesi sırasında 2 kez kalbi durmuş ama geri hayata tutunmuş Minik İzzet. Ailesi hatay ve adana´da günlerce hastanede kalmışlar ama hastalığının teşhisi bulunamamış.

En son İstanbulda Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü´nden Uzm. Dr. Hasan Önal’a giderek tedavi altına alındı. Yapılan araştırmalar neticesinde bebeğe her gün tuz verilmesi tedavisini uygulamaya başladı. Tedavi sonuç vermeye başlayınca İzzet Efe bebeğin sağlığı normale dönmeye başladı. 23 gün hastanede yattıktan sonra taburcu edilerek İskenderun´a geldi. Ayrıyetten zatüre hastalığına yakalanan İzzet bebek yine rahatsızlandı ve özel bir hastaneye yatırıldı. Tedavisi burada devam ediyor.

Kerem (5) ve Mehmet Ali (15) isminde iki çocuğu daha bulunan Neda ve Akar Çolakoğlu çiftinin maddi durumu ise iyi değil. Aile tedavisinin bulunmasına sevinçli ama maddi durumlarının sıkışık olmasından dolayı endişeliler yetkililerden yardım bekliyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum