iletisim_formu Banner

İlk Kez Türkiye’de Toplanacak

İlk Kez Türkiye’de Toplanacak

Avrupa Cerrahi Kongresi, 22-24 Kasım’da ilk kez Türkiye’de toplanacak. Avrupa Cerrahi Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, Harbiye’deki Askeri Müzesi’nde gerçekleştirilecek kongrede, ilk gün robotik cerrahi ve laparoskopik kolon cerrahisi gibi bazı ameliyatların canlı olarak izlenebileceği bildirildi. Kongreye, aralarında Arjantin, Mısır, Azerbaycan, Pakistan, Çin, Gürcistan, Tayland ve Güney Kore’nin de bulunduğu 41 ülkeden cerrahların katılacağı kaydedilen açıklamada, […]

28 Mart 2015 Cumartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Avrupa Cerrahi Kongresi, 22-24 Kasım’da ilk kez Türkiye’de toplanacak.

Avrupa Cerrahi Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, Harbiye’deki Askeri Müzesi’nde gerçekleştirilecek kongrede, ilk gün robotik cerrahi ve laparoskopik kolon cerrahisi gibi bazı ameliyatların canlı olarak izlenebileceği bildirildi.

Kongreye, aralarında Arjantin, Mısır, Azerbaycan, Pakistan, Çin, Gürcistan, Tayland ve Güney Kore’nin de bulunduğu 41 ülkeden cerrahların katılacağı kaydedilen açıklamada, yurt içinden ve dışından da bine yakın cerrahın yer alacağı kongrenin dünya cerrahlarını buluşturan bir platforma dönüşeceği belirtildi.
Açıklamada, cerrahlara uluslararası akreditasyon verilmesini sağlayan ”Board Sınavı”nın da kongre kapsamında İstanbul’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dernek Başkanı Prof. Dr. Cem Terzi, artık Türkiye’nin, hem cerrahi alanda hem de diğer alanlardaki bilgi birikiminin, batıdaki pek çok bilim insanı tarafından anlaşıldığını belirterek, ”Türkiye”de ameliyatı yapılamayıp da yurt dışına gönderilen tek bir hasta yok. Tam tersine bölge ülkelerinden hastalar Türkiye’ye geliyor” ifadelerini kullandı.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum