iletisim_formu Banner

Kaçırılan 230 kız öğrenciyle ilgili ürkütücü iddia!

Kaçırılan 230 kız öğrenciyle ilgili ürkütücü iddia!

Nijerya‘nın Borno eyaletinde, Boko Haram militanlarınca kaçırıldığı bildirilen 230’dan fazla kız öğrencinin bir bölümünün komşu ülkeler Nijer, Çad ve Kamerun’a götürüldüğü ileri sürüldü. Öğrencilerin gece yarısı kamyonlarla kaçırıldığı Chibok bölgesi sakinlerinden Haruna Pada, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızlara ulaşılması amacıyla gösterilen çabaların sonuç vermediğini belirtti. ‘ÖRGÜT ÜYELERİYLE EVLENDİRDİLER’ Pada ancak bazı kızların örgüt üyeleriyle evlendirildiği, […]

30 Nisan 2014 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Nijerya‘nın Borno eyaletinde, Boko Haram militanlarınca kaçırıldığı bildirilen 230’dan fazla kız öğrencinin bir bölümünün komşu ülkeler Nijer, Çad ve Kamerun’a götürüldüğü ileri sürüldü.

Öğrencilerin gece yarısı kamyonlarla kaçırıldığı Chibok bölgesi sakinlerinden Haruna Pada, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızlara ulaşılması amacıyla gösterilen çabaların sonuç vermediğini belirtti.

‘ÖRGÜT ÜYELERİYLE EVLENDİRDİLER’

Pada ancak bazı kızların örgüt üyeleriyle evlendirildiği, bazılarının ise komşu ülkeler Nijer, Çad ve Kamerun’a götürüldüğü bilgisine ulaştıklarını kaydetti.

Kız öğrencilerin bir bölümünün Baga kentine götürülerek feribotla Çad’a kaçırıldığı ileri sürülüyor.

Baga, Çad, Nijer ve Nijerya tarafından çevrelenen Çad Gölü‘ne yakın bir bölge.

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum