iletisim_formu Banner

Kantincilerle İlgili Çarpıcı Bilgi

Kantincilerle İlgili Çarpıcı Bilgi

AB destekli ”Restoran ve Okul Kantinlerinde Gıda Güvenliği Farkındalığı (Safe-Rest) Projesi” kapsamında 268 işletmede yapılan araştırmaya göre, okul kantininde çalışanların yüzde 73’ü, restoran personelinin ise yüzde 64’ü gıda güvenliği ve hijyeni hakkında herhangi bir eğitimi bulunmuyor. AB Bakanlığınca da desteklenen ve Türkiye, İspanya ile Romanya’da eş zamanlı yürütülen proje kapsamında her ülkedeki restoran ve okul […]

28 Mart 2015 Cumartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

AB destekli ”Restoran ve Okul Kantinlerinde Gıda Güvenliği Farkındalığı (Safe-Rest) Projesi” kapsamında 268 işletmede yapılan araştırmaya göre, okul kantininde çalışanların yüzde 73’ü, restoran personelinin ise yüzde 64’ü gıda güvenliği ve hijyeni hakkında herhangi bir eğitimi bulunmuyor.

AB Bakanlığınca da desteklenen ve Türkiye, İspanya ile Romanya’da eş zamanlı yürütülen proje kapsamında her ülkedeki restoran ve okul kantinlerinin adresleri ve sayıları tespit ediliyor.

Restoran ve okul kantinlerindeki çalışanlar, AB ve Türkiye’deki mevzuatın gerektirdiği gıda güvenliği ve hijyeni konularında bilgilendirilerek, gıda güvenliği farkındalığı yaratılması hedefleniyor.

Konuya ilişkin bilgi veren proje sorumlularından Selçuk Üniversitesi Çumra Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Meryem Kaya ise proje eğitim ihtiyaç ve konularının tespiti için Ankara, Bolu, Denizli, Konya ve Uşak’ta toplam 268 işletmede 617 kişiye anket uygulandığını anlattı.

Kaya, ”15 ilde yaklaşık bin restoran ve kantin çalışanına gıda güvenliği eğitimi verdik” dedi.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum