iletisim_formu Banner

Liseye giriş sınavları tamamlandı

Liseye giriş sınavları tamamlandı

Bugün gerçekleştirilen Merkezi Sistem Ortak Sınavlarının ikinci dönem ikinci oturumlarında öğrencilere Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden 20’şer soru soruldu ve her sınav için öğrencilere 40’ar dakika süre verildi. Sınavlara geçerli bir mazeret sebebiyle katılamayan öğrenciler, mazeretlerini belirten resmi belge veya velisinin izni ile belirlenen tarihlerde mazeret sınavına girebilecek. Merkezi […]

30 Nisan 2014 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Bugün gerçekleştirilen Merkezi Sistem Ortak Sınavlarının ikinci dönem ikinci oturumlarında öğrencilere Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinden 20’şer soru soruldu ve her sınav için öğrencilere 40’ar dakika süre verildi. Sınavlara geçerli bir mazeret sebebiyle katılamayan öğrenciler, mazeretlerini belirten resmi belge veya velisinin izni ile belirlenen tarihlerde mazeret sınavına girebilecek.

Merkezi Sistem Ortak Sınavlarının sonuçları Haziran ayı sonunda, yıl içinde yapılan tüm merkezi sistem ortak sınavlarının sonuçları ve yılsonu başarı puanı ile birleşerek açıklanacak. Yerleştirme puanı olarak verilecek bu puan, MSOS puanının yüzde 70’ini, yılsonu başarı puanının ise yüzde 30’unu içerecek. Yerleştirme puanıyla öğrenciler istedikleri liseleri tercih edebilecekler. Yılsonu başarı puanı öğrencinin girdiği yazılılarla belirlendiğinden ve yazılılar devam ettiğinden, öğrenciler ders çalışmaya devam edecekler.

Kaynak: İHA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum