iletisim_formu Banner

Paykasa ve Astropay Bozdurma

Paykasa ve Astropay Bozdurma

  Her ne kadar her iki hesap ya da kart cinsi ayrı olsa da, ikisine de uygulanan bozdurma işlemleri aynı sistemde gerçekleşmektedir. Her hangi bir bayi üzerinden paykasa ya da astropay al işlemini gerçekleştiren tüm şahıslar, aynı bayi ya da farklı bir bayi üzerinden bozdurma işlemini de gerçekleştirebilirler. Bahsedildiği üzere, hesabın oluşturulduğu bayiden bozdurma işleminin […]

20 Ocak 2016 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

 

Her ne kadar her iki hesap ya da kart cinsi ayrı olsa da, ikisine de uygulanan bozdurma işlemleri aynı sistemde gerçekleşmektedir. Her hangi bir bayi üzerinden paykasa ya da astropay al işlemini gerçekleştiren tüm şahıslar, aynı bayi ya da farklı bir bayi üzerinden bozdurma işlemini de gerçekleştirebilirler. Bahsedildiği üzere, hesabın oluşturulduğu bayiden bozdurma işleminin yapılması gerektiği gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Bilinen şekli ile paykasa bozdurma ya da astropay bozdurma olarak ifade edilen işlemlerin yapılma nedeni, hesaplarda kalan paraların geri alınmasıdır. Bu tip hizmeti sunan yetkili kişi ya da kuruluşlar, verdikleri hizmet nedeni ile her hangi bir ücret talep etmemektedir. Günlük döviz kuru üzerinden gerçekleştirilen bozdurma işlemleri, üyelerin Türk lirası üzerinden geri ödeme almalarına imkan sağlamaktadır. Bu neden ile bozdurma işlemleri yapılmadan önce, hesap sahiplerinin güncel kurları bilmesinde fayda vardır. Hesaplarda para kalmasının temel nedenleri ise, yapılan alış verişlerde artan miktarların bulunması, oyun sitelerinden kazanç elde edilmesi ya da başka hesaplardan transfer ya da havale işleminin gerçekleştirilmesidir. Sebebi her ne olur ise olsun, paykasa ya da astropay hesaplarında kalan tüm meblağlar, hizmet sunucular tarafından Türk lirasına çevrilmekte, bu sayede bozdurma işlemi gerçekleşmekte ve çevrime tabi tutulan paralar, şahısların şahsi banka hesaplarına aktarılmaktadır. Güvenli, kolay ve hızlı işlemler kategorisinde bahsedilen bozdurma işlemleri de, yer almaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum