iletisim_formu Banner

Sigaraya GPS’li Takip

Sigaraya GPS’li Takip

Türkiye, sigara ile mücadelesini sürdürüyor.  Ankara’da açıklanan “Sağlık Bakanlığı Tütün Çalışanları Tütün Kullanımı Araştırması” da bu mücadeleyi destekleyen sonuçlar verdi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Sağlık yöneticilerinde 2007’de yüzde 40 sigara içme oranı, 2011’de yüzde 18’e düştü. Yüzde 56’lık bir azalma var.” dedi. Sigara ile mücadelede etkinliği artırmak amacıyla yeni bir düzenleme yolda: “GPS’li takip sistemi” […]

16 Nisan 2015 Perşembe - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Türkiye, sigara ile mücadelesini sürdürüyor. 

Ankara’da açıklanan “Sağlık Bakanlığı Tütün Çalışanları Tütün Kullanımı Araştırması” da bu mücadeleyi destekleyen sonuçlar verdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Sağlık yöneticilerinde 2007’de yüzde 40 sigara içme oranı, 2011’de yüzde 18’e düştü. Yüzde 56’lık bir azalma var.” dedi.

Sigara ile mücadelede etkinliği artırmak amacıyla yeni bir düzenleme yolda: “GPS’li takip sistemi”

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Biz GPS’li sistemi, ihlalin olduğu yere daha sigara söndürmeden mümkünse en yakın ekibi göndermek için oluşturduk. Eylül ayında düzenleme girecek. Ekiplerimizin üzerindeki cihazla bağlantılı bir sistem. 184’ü arayan vatandaş şurada ihlal var dediğinde 184’deki görevli harita üzerinden olay yerine en yakın ekibi olay yerine yönlendirecek.”

Ev ortamında sigara içilmemesine ilişkin henüz kanuni bir düzenleme yok.

Ama Bakan Akdağ, “Buna kısıtlama getiren ülkeler 15 yaş altı ve hamileler, buna ilavaten kalp, astımlılar kronik hastalar düşünülebilir. Şu anda kanun hazırlığımız yok. Ama yapabileceğimiz bir şey var. Lütfen hiç kimse evinde küçük çocuğu, hastası varken, hamilesi varken evinde sigara içmesin. Aslında hiç kimse evinde kapalı alanda sigara içmesin.” Dedi.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum