iletisim_formu Banner

Tüp Bebek Nasıl Yapılır?

Tüp Bebek Nasıl Yapılır?

  Tüp bebek yöntemi üreme sorunu çeken bireylerin çocuk sahibi olabilmeleri için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde babadan basit bir yolla alınan sperm örnekleri ile anneden alınan yumurtanın laboratuar koşullarında birleştirilmesi ve sonrasında ise bu oluşan embriyonun anne rahmine konulması işlemine tüp bebek denir. Bu yöntem çok uzun ve zorlu bir süreç olduğundan uzman bir […]

28 Ekim 2015 Çarşamba - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

 

Tüp bebek yöntemi üreme sorunu çeken bireylerin çocuk sahibi olabilmeleri için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde babadan basit bir yolla alınan sperm örnekleri ile anneden alınan yumurtanın laboratuar koşullarında birleştirilmesi ve sonrasında ise bu oluşan embriyonun anne rahmine konulması işlemine tüp bebek denir. Bu yöntem çok uzun ve zorlu bir süreç olduğundan uzman bir merkezde yapılması gerekir. Kıbrıs tüp bebek merkezimizde size bu konuda en iyi şekilde yardımcı olacak bir ekibe sahibiz.

Kıbrıs Tüp Bebek: Tüp bebek yöntemi genel olarak altı ay ila bir yıl arasında doğal yollarla çocuk sahibi olmayı denemiş ancak başarılı olamamış kişilerde uygulanır. Üreme sorunlarının artması bu yönteme olan ilgiyi de artırmış durumdadır. Kıbrıs tüp bebek merkezimizde kişisel olarak yapılan tanı ve tedavi ile tüp bebek yöntemindeki başarı şansı çok yüksek seviyelere çıkarılmaktadır. Ayrıca merkezimizde uzman olan ekibimiz sayesinde daha başarılı bir tüp bebek uygulaması yapılmaktadır.

Yumurta Donasyonu: Bu yöntem tüp bebek yöntemi için yeterli olan yumurtaya sahip olmaması ya da anne adayının menopoza girmesi durumlarında uygulanır. Uygun bir donör bulunarak ondan alınan yumurta ile babadan alınan sperm birleştirilir. Ardından bu ikisinin oluşturduğu embriyo anne rahmine Yumurta Nakli yöntemi ile konulur ve işlem tamamlanır.

Cinsiyet Seçimi: Bu yöntemi sağlıklı bireylerde tercih etmektedir. İstedikleri cinse sahip olan bir bebek sahibi olamayan bireylerden alınan sperm ve yumurtalar istenilen cinse göre seçilir ardından uygun ortamda birleştirilir ve ardından anne rahmine oluşan embriyo konulur. Böylece istenilen cinse sahip bebek sahibi olunur.

Sperm Donasyonu: Yumurta donasyonunda olduğu gibi burada da baba adayı yeterli sayıda sperme sahip değilse ya da yeterli kalitede spermi yoksa bir donör seçilip ondan alınan spermler ile anne adayından alınan yumurtalar birleştirilir. Ardından ise oluşan embriyo anne rahmine konulur.

Tüp bebek çok uzmanlık isteyen bir iştir. Dolayısıyla gerçekten iyi yetişmiş uzmanlar bulunan ve kaliteli bir merkezde yapılması çok önemlidir. Kıbrıs tüp bebek merkezimizde size en iyi hizmeti sunmak adına uzman kadromuzla hazırız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum