iletisim_formu Banner

Yoksul Ülkelerin “Zehirli Zenginliği”

Yoksul Ülkelerin “Zehirli Zenginliği”

“Yoksul ülkelerdeki ilaçların 5’te 1’i sahte” Bu uyarı, Dünya Sağlık Örgütü’nden geldi. Örgüt, uyarıyla birlikte bir de gerekliliğin altını çiziyor: Halk sağlığı açısından büyük tehdit oluşturan sahte ilaçlarla dünya çapında bir mücadele şart. Uygun olmayan şartlarda, ucuz ve bazen zehirli malzemeyle üretilen sahte ilaç piyasası, her yıl biraz daha büyüyor. Sahte ilaç her yerde büyük sorun […]

28 Mart 2015 Cumartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

“Yoksul ülkelerdeki ilaçların 5’te 1’i sahte” Bu uyarı, Dünya Sağlık Örgütü’nden geldi. Örgüt, uyarıyla birlikte bir de gerekliliğin altını çiziyor: Halk sağlığı açısından büyük tehdit oluşturan sahte ilaçlarla dünya çapında bir mücadele şart.

Uygun olmayan şartlarda, ucuz ve bazen zehirli malzemeyle üretilen sahte ilaç piyasası, her yıl biraz daha büyüyor. Sahte ilaç her yerde büyük sorun ancak Afrika kıtası ve yoksul ülkeler, sorunun en ciddi yaşandığı yerler.

Dünya Sağlık Örgütü, özellikle, yoksul ülkelerde, ilaçların beşte birinin, sahte olduğuna dikkat çekiyor.
Bu bölgelerde yoğun olarak kullanılan sıtma ilaçlarının üçte biri sahte…

Özellikle pahalı ve yüksek satış oranlarına sahip ilaçlar taklit ediliyor. Ve bazı ülkelerde, sahte ilaç oranı yüzde 80’lere kadar da çıkıyor.

30 milyar dolardan fazla gelire sahip sahte ilaç piyasası, uluslararası suç örgütlerinin denetiminde…
Uzmanlar, sahte ilaç ticaretinin aslında uyuşturucu ve sigaradan daha çok sayıda insana zarar verdiğinin altını çiziyor ve halk sağlığını tehdit eden bu sektörle uluslararası mücadelenin şart olduğunu belirtiyor. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
Adana masaj salonu medyum